Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša)

Autor: Jakub Miakyš | 20.3.2019 o 11:10 | (upravené 21.3.2019 o 16:18) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  45699x

“Veľkí ľudia sú zocelení ohňom. Je privilégiom tých menších zapáliť oheň” - Steven Moffat via The Doctor  

Dnes som videl posledný vlog Ľuboša Blahu, kde útočí na pani Čaputovú a popravde si z obsahu nepamätám temer nič. Rád by som, ale celú moju mozgovú kapacitu zabrala  Ľubošova osobnosť a nuancie, ktoré viedli k napísaniu tohto blogu: Konkrétne mám na mysli strhanosť, či kŕčovitú, afektovanú a do očí bijúcu snahu byť nad vecou. Keďže k Ľubošovi ako k človeku, pociťujem toľko úcty, koľko môžete pociťovať k ľudskej bytosti, ktorá na vás vo forme statusov útočí trikrát denne, len preto, lebo nezdieľate rovnaký svetonázor, prekvapilo ma, že namiesto pocitu zadosti učinenia nad jeho trápením cítim ľútosť:

Predstav, si že si človek, ktorý ovláda len jeden nástroj a tým je búracie kladivo. To už je jedno, či sa voláš Blaha, Kotleba alebo Harabin... a zrazu do kampane príde niekto, koho tvoje údery nielenže neobrusujú, tvarujú ho do lepšej a odolnejšej podoby.

Svet, ako ho poznáš nefunguje a tak zúrivo máchaš viac a viac. A výsledkom je... nič! Tá miera frustrácie, ktorá je v priamom rozpore voči základnému vzorcu, čím viac a intenzívnejších máchnutí, tým skorej je daný predmet zbúraný musí byť neznesiteľná. Syzifovská práca násobená spätným úderom.

Musí byť príšerné sledovať ako napriek všetkej tej špine a energii, čo Ľuboš vykydal sa stalo...nič.

Luboš je mi ťa ľúto, lebo vidím, že si zrazu musel opustiť bezpečie tvojej sociálnej bubliny, tvorenej zástupom prikyvovačov, alternatívnu realitu, v ktorej je Kočner spojený skôr z opozíciou než s vami, bizarný svet, v ktorom z nejakého dôvodu dostane Haščák SMS od Brucha a prvé čo urobí, je preposlanie Tkačenkovi zo slovami, ale teraz si to nechaj pre seba... (Ľuboš poviem ti tajomstvo. Ak nechceš aby, SME písalo o tom, že si vedel o Odstránení...je oveľa jednoduchšie si to nechať pre seba, ako to povedať tretej osobe s dodatkom: “Aľe nikomu to neriekni”. Inými slovami: Nedáva to zmysel! Ľuboš fakt, že nie!)  Bublinu, v ktorej si akým si hlásateľom pravdy a zraziť sa s realitou. Realitou, v ktorej je rozdiel medzi približnými preferenciami a skutočným výsledkom cca 4% (áno, čítal som Ľubošov historicky najkratší status, v ktorom dokázal vykonštruovať rozdiel medzi prieskumami a realitou 14%, ale to je práve len ďalší úder kladivom, tentokrát aj do prázdna).

A náš obľúbený filozof tento stret s realitou zvládol presne, tak ako by ste od duševného trpaslíka, trpiaceho obsesívnou potrebou pošpiniť každého, kto je lepší ako on, každého, kto nie je SMER-pozitívny čakali. Máchal kladivom viac.

Ale, Ľuboš a to je tak nejak pointa, ktorú by som ti rád venoval: čo myslíš čo sa stane, ak na pani Čaputovú zaútočí práve taká nedôveryhodná osoba ako si ty? Áno, oslovíš svoj fanklub, ktorý aktuálne na FB činí nejakých 26-tisíc ľudí, a zvyšok namotivuješ hádaj na čo...na presný opak, toho čo svojím slizkým, falošným a na nič zahraným úsmevom snažíš.

Milí a vážení trollovia, šíritelia klamstiev a nenávisti (nielen Ľuboš). Strávili ste cca 20 dní vymýšľaním si špiny na p. Čaputovú. Skúsili ste všetky klasické triky od Soroša, cez LGBTI, migrantov, až po relatívne novinky typu ESET a Ťažký hriech. A výsledok: rozdiel medzi prieskumami a realitou sú necelé dve až štyri percentá.

Viete, to je ten problém s neustálym klamaním a šírením nenávisti. Jedného dňa vyčerpáte aj toho najzapálenejšieho bojovníka.  Jedného dňa vo vás stratí dôveru aj posledný milovník alternatívy.
Pretože na budúcnosti je krásne len to, že si stačí na ňu počkať:

Tak napríklad s odstupom piatich rokov, vieme povedať, že nás žiadni migranti neznásilnili.

S odstupom dvanástich rokov vieme povedať, že ani tí buzeranti nám nekradnú deti z našich domovov (áno juvenilná justícia je tu s nami už od roku 2007).

Za to vieme že školstvo, zdravotníctvo, či doprava je v dezolátnom stave a nemôže za to ani Soroš, ani buzíci, ani liberálna mafia, či prvej Radičovej vláda, ale vládny establishment na čele s mafiánom volajúcim si poslancom z poslednej ľavice.

Áno, viem Luboš sa nezmení:

Síce sa rád vystatuje svojím vzdelaním, ale prejaviť nejakú snahu naučiť sa iný rétorický nastroj ako “búracie kladivo” sa v jeho uniformovanom čiernobielom svete nenosí. Ako to len bolo? - “Prototyp človeka, vzdelaného za hranicou svojho intelektu.”

Vo svete vulgárnych, arogantných, ktorých politika je postavená na hľadaní nepriateľa, na šírení nenávisti nie len medzi sebou samými (Kotleba vs Harabin je najžiarivejším príkladom toho, že hádka je pre nich viac než národ), ale aj do celého sveta už väčšinovú spoločnosť zásadne unavila. Politika, ktorá neprináša skutočné riešenia, ktorá reálne problémy spoločnosti zastupuje populistickými vyjadreniami a odpútavaním pozornosti iný nástroj ako búracie kladivo nepozná. Iný nástroj, v očiach takých ľudí, ani neexistuje.

Preto Ľuboš nedokáže pochopiť, že 870-tisíc Slovákov nemusia byť práve ultraliberálni a proamerickí trolovia - Vo svete kde existujú len kladivá musia máchať za opačnú stranu!! 
Tak isto ako Štefan nedokáže pochopiť, že nástrojom slušnosti môže byť dodržanie slova a považuje to za kupčenie.
Tak isto ako Marián nedokáže pochopiť, že konzervatívne hodnoty musia tie liberálne navzájom vybúrať. Liberálne hodnoty musia vždy použiť kladivo, lebo o inom nástroj jakživ nechyroval.

Sú to muži, ktorí zrazu držia v ruke 'šrobovák' a snažia sa pochopiť ako s ním majú máchať, aby to búralo. Ako keby človek viktoriánskej doby cestoval časom a dali ste ste mu do rúk mobil. Vo svojom najlepšom zvyku ho “šmaria” proti stene a budú sa rozčuľovať, že sa stena opovážila zničiť “svietiace kladivo”!


Ľuboš už túto bitku prehral na plnej čiare, keď jeho klasických 40 strán textu vo forme uštipačných, nevtipných, šablonovitých statusov neurobili nič. Ľuboš vedie vojnu ktorú zrejme vyhrá:

Skôr než o víťazstvo Šefčoviča ide o jeho prežitie. A tak bude máchať tak dlho, až kým každý z tých 26 tisíc fanúšikov nedá hlas v najbližších parlamentných voľbách. Áno, Luboš viem, nemáš dôvod počúvať dieťa hamburgerov, máš väčšie ciele.

Ale, čo ľudia ktorým nejde o prežitie po ďalších voľbách? Musia takto špiniť verejný priestor zdieľaním Ľuboša za hranicu jeho bubliny?


Záverom snáď len dodám, že osoby búracích kladív, iný nástroj nepoužijú, ale nebuďte potom vy nevoliči pani Čaputovej sklamaní, že som vám ja ako jej volič neveril. Jednoducho, ak zdieľate, alebo vymyslíte si lož prvýkrát, neva. Druhýkrát vadí. Tretíkrát už som vás nútený ignorovať, pretože...ale veď to poznáte máte svoj názor a váš názor sa nezmení, ale byť úmyselne ignorant nie je názor!

Nehľadajte za tým manipuláciu ESETu, ktorá je technicky nemožná, nehľadajte za tým liberálne média, ale skôr osobnostne malých ľudí, ktorých hlavnou motiváciou je ich ego a potreba za každú cenu premaľovať svet na čiernobielo, pretože nielen ja som už z ich neustálych útokov unavený a chcem zmenu. Keďže túto zmenu nezastúpil, ani p. Ha-ra-bin, ani p. Švec, či Chmelár tak som v prvom kole volil, okrem iných dôvodov p. Čaputovú. Komplexné dôvody sú aj na racionálnej, aj na emočnej rovine na ďalší blog, v ktorom by som ich objasnil, toto je len jeden z nich.
Tak ako nie je touto zárukou aktuálne pán Šefčovič, práve pretože, za ním stojí okrem iných persón, ktoré-netreba-menovať-tu-ani-za-ústavných-sudcov, aj jeho osobný ideológ.

A, nie nevolím p. Čaputovú z oportunistických pohnútok - lebo tým naseriem “Mozeka zo Smeru”, ale nebudem sa tváriť, že keď človek, čo za 4750€ mesačne zneužíva svoj mandát na trápny hejt namiesto práce a prdí na Facebooku za najskorumpovanejšiu stranu na severnej pologuli bude z mojej voľby nerád, že ma to nepoteší. Aspoň toľko mi Ľuboš odpusť, keď ja som nútený tolerovať človeka, ktorého najviditeľnejšou agendou je ma uraziť na dennej báze.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer

Bývalý policajný šéf porušil pravidlá facebooku o reklame.

Archívny text

August 1968: Neriadený tank zničil dom a zabil človeka. Prípad utajili

Kde sú dôkazy o útokoch na vojakov?


Už ste čítali?